Usystematyzowanie chemicznej wiedzy przed maturą – jak to zrobić

Podczas nauki do matury z chemii na poziomie rozszerzonym, wiele informacji i zagadnień może mieszać się ze sobą. Zjawisko to szczególnie widoczne jest w marcu i kwietniu, kiedy to maturzyści są już na finiszu swoich przygotowań do egzaminów dojrzałości. Niestety przysparza ono sporo stresu uczniowi, co niekorzystnie wpływa na zdobywanie wiedzy czy też na predyspozycje na maturze. Jak więc poradzić sobie z usystematyzowaniem wszystkich przyswojonych informacji? Jednym ze sposobów może być regularna praca z repetytoriami. O tym, dlaczego Matura z chemii (szkoła średnia) przestanie być wtedy tak straszna więcej poniżej.

Naucz się wykorzystywać zdobytą wiedzę

Pierwszorzędną rzeczą, jaką powinien zrobić uczeń każdej szkoły ponadpodstawowej po zajęciach z chemii, jest rozwiązanie kilku lub kilkunastu zadań maturalnych, które pozwolą zrozumieć, jak wykorzystać zdobytą wiedzę. Przecież po to ją zdobywamy, czyż nie? Zakupienie więc odpowiednich repetytoriów i zbiorów zadań może długoterminowo okazać się kluczowe dla wysokiego wyniku z chemicznej matury na poziomie rozszerzonym. Ile dziennie pracować z książkami? W przypadku repetytoriów wystarczą 1-2 godziny dziennie regularnej pracy, by zauważyć w niedługim czasie rezultaty. Pozostaje więc jedynie pytanie, jakie pozycje z obecnych na rynku warto dziś wybrać? O tym więcej w kolejnym akapicie.

Czołowe wydawnictwa najlepszym wyborem

Możemy próbować kupować materiały do nauki z mało popularnych sklepów czy też od prywatnych osób. W tym jednak wypadku trzeba liczyć się z ryzykiem, iż poniekąd kupujemy przysłowiowego “kota w worku”. Może warto więc wydać te kilkadziesiąt złotych na jedno, porządne repetytorium, które będzie swojego rodzaju gwarancją rzetelnych informacji? Poniżej przedstawiamy kilka przykładów książek, które świetnie sprawdzą się w maturalnych przygotowaniach do chemii na poziomie rozszerzonym:

– “Vademecum. Matura. Chemia.” wydawnictwo GREG,

“Nowa matura 2023. Chemia. Zadania z odpowiedziami. Zakres rozszerzony” wydawnictwo Operon,

– “Teraz Matura. Chemia. Vademecum.” wydawnictwo Nowa Era.

Back To Top