Matura z chemii – jak otworzyć sobie drzwi na studia medyczne i nie tylko

Chemia powszechnie uznawana jest wśród uczniów za jeden z trudniejszych przedmiotów maturalnych. Matura z tego przedmiotu ścisłego otwiera jednak drogę na wiele popularnych i ważnych uczelni oraz kierunków studiów. Medycyna, dietetyka, farmacja czy pielęgniarstwo – większość renomowanych uczelni publicznych wymaga wysokiego wyniku matury z chemii na poziomie rozszerzonym w procesie rekrutacji. Jak przygotować się i zdać maturę z chemii na wysokim poziomie? Na jakie studia daje możliwość aplikacji matura z chemii? Oto kilka ciekawostek, porad i wskazówek.

Nie taka straszna jak ją malują – czyli jak samodzielnie przygotować się do matury z chemii?

Przedmioty ścisłe często stają się zmorą wielu uczniów, zarówno szkół średnich jak i podstawowych. Wielu z nich równocześnie marzy jednak o dostaniu się na uczelnie wyższe wymagające wysokich wyników matur właśnie z takowych przedmiotów. Aby tego dokonać, warto już od początku swojej edukacji rozpocząć przygotowania do matury z chemii, fizyki czy matematyki. Pomogą w tym nie tylko kosztowne korepetycje i indywidualne douczanie – równie dobrym rozwiązaniem okazuje się być inwestycja w podręczniki i repetytoria oraz regularna, systematyczna nauka.

Repetytorium z chemii – jak przygotować się do matury i nie zbankrutować?

Mimo tego, że chemia wydaje się być bardzo trudnym przedmiotem, tak jak wszystkich innych, da się jej nauczyć – potrzeba na to jedynie czasu, systematyczności i dużo chęci. Kupno kilku podręczników i zeszytów ćwiczeń dla wielu z nas stanie się dodatkową motywacją do regularnej nauki. 

Podczas zakupu pomocy naukowych dobrze jest zwrócić uwagę na ich zawartość. Repetytorium nie powinno zawierać trudnych i zawiłych definicji – nie pomogą one w efektywnym zdobywaniu wiedzy. Lepiej sprawdzą się podręczniki zawierające ciekawe i zrozumiałe przykłady, które ułatwią zrozumienie trudnych, chemicznych zagadnień. 

Dobrze jest również zdecydować się na kupno zbioru różnorodnych zadań i ćwiczeń – pozwolą one na utrwalenie i rozwinięcie zdobytych już umiejętności.

Back To Top